Visi leidiniai
Populiariausieji
Kultūra
Informaciniai leidiniai
Laisvalaikiui
Įdėtos prekės:
Krepšelis tuščias
Pasirinkote prekių už: 0.00 €

 
Grožinė literatūra / Grožinė literatūra /

Sergej Nosov „Fransuaza, arba Kelias ledyno link"  

Kiekviena prozininko ir dramaturgo, „Rusijos Bukerio“ ir „Nacionalinio bestselerio“ finalininko Sergejaus Nosovo knyga – kūrybinis eksperimentas, žaidimas su išmintingu skaitytoju. Naujojo romano veikėjai: vaikų poetas, profesionalus pozityviosios psichologijos atstovas, pavyduliavimo manijos kankinama sutuoktinių pora ir paslaptingoji Fransuaza – vyksta į Indiją susitikti su brahmanu Giriš baba. O Peterburge jų kelionės išvakarėse dedasi labai keisti dalykai…„Fransuaza, arba Kelias ledyno link“, kaip teigia autorius, – „romanas apie gyvenimo keistumus, jo staigmenas ir vingrybes“.
 
Vienas populiariausių šiuolaikinių rusų rašytojų Sergejus Nosovas gimė 1957 m. Autoriaus kelias į literatūrą nebuvo lengvas – paviliotas technikos mokslų, jis 1980 m. baigė Leningrado (dabar – Sankt Peterburgas) aviacijos prietaisų gamybos institutą, dirbo inžinieriumi. Tačiau tikrasis pašaukimas – rašymas – sėkmingai prasidėjusią jaunojo specialisto karjerą negailestingai sugriovė. Pradėjęs aktyviai kurti, S. Nosovas išbandė įvairias profesijas, o 1988 m. baigė antrą aukštąją mokyklą – M. Gorkio literatūros institutą.
 
Dabar prozininko, dramaturgo, eseisto S. Nosovo kūriniai spausdinami žurnaluose „Октябрь“, „Звезда“, „Teaтр“, „Современная драматургия“, skaitytojai pamėgo jo prozą, garsiuose Rusijos teatruose statomos jo pjesės, esė rinkinys „Тайная жизнь петербургских памятников“ tapo Nacionalinio bestselerio konkurso finalininku.
 
Kritikai S. Nosovą vadina ir F. Dostojevskio tradicijų tęsėju, ir socialinių fantasmagorijų meistru, neretai jis yra gretinamas su žymiais šiuolaikiniais pasaulio rašytojais. Pasak literatūros tyrinėtojo A. Stepanovo, S. Nosovas nuolat teigia savo skaitytojams, kad „suvokimas, jog gyvenimas susideda iš linksmų kvailysčių ir tragikomiškų situacijų, daug greičiau priartina prie tikrosios tiesos nei įnirtingas „dvasinis kopimas į pažinimo aukštumas“. Išmonės ir realijų susipynimo dvasia pulsuoja ir romanas „Fransuaza, arba Kelias ledyno link“. Pagrindinio veikėjo „mylimoji“ Fransuaza, kuri iš tikrųjų tėra nepakeliamą skausmą kelianti tarpslankstelinė išvarža, atlieka tą patį vaidmenį, kaip ir daugelis F. Dostojevskio moterų personažų: ji kankina brangų žmogų ir taip priverčia jį pažinti slaptą bendrystę tarp meilės ir neapykantos, neapykantos ir skausmo, skausmo ir likimo, likimo ir meilės... Beveidė ir nemateriali Fransuaza – tarsi F. Dostojevskio sukurtų moterų paveikslų absoliutas.
 
Autorius dar yra išleidęs romanus „Хозяйка истории“ (2000 m.), „Член общества, или Голодное время“ (2000 m.), „Дайте мне обезьяну“ (2001 m.), „Грачи улетели“ (2005 m.). Gyvena ir dirba Sankt Peterburge.

Iš rusų kalbos vertė Irena Ramoškaitė
Redaktorė Janina Grigaitytė
ISBN 978-609-95518-1-4
Leidimo metai 2014
Integruotas įrišimas
312 puslapių
Formatas 12,2x18,5 cm

Kaina: 1.09 €. (Perkant internetu) 
Populiariausieji
Visos teisės saugomos © 2013